Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności arrow Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - 2017 rok
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - 2017 rok

 

KOMUNIKAT

Sąd Rejonowy w Sandomierzu informuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 20-26 lutego 2017 r. akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. 

Podobnie jak w latach ubiegłych zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz niesienie potrzebującym skutecznej pomocy.

Podczas tegorocznego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”  na terenie województwa świętokrzyskiego dyżury specjalistów będą odbywały się w:

Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem działającym przy Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Kieleckiej

ul. Urzędnicza 7 B, 25-729 Kielce

od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 18:00
i w miarę możliwości w sobotę do godz. 13:00

nr tel. (41) 366-48-47

adres e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

        Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą skorzystać ze wsparcia podmiotów, które w 2017 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną  sfinansowaną z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, których lista dostępna jest tutaj.

Więcej informacji w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl.

 

Ponadto w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 20-24 lutego 2017 r. w godz. 9:00-15:00 dyżur pełnić będą kuratorzy Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej Sądu Rejonowego w Sandomierzu  w siedzibie Zespołu przy ul. Słowackiego 17 w Sandomierzu (budynek PZU S.A. – II piętro), w dniach:

20 lutego 2017 r. – starszy kuratorzy zawodowi: Iwona Kopacz oraz Grzegorz Rosiecki,

21 lutego 2017 r. – kurator specjalista Wioletta Gręda,

22 lutego 2017 r. – kurator specjalista Róża Mędrykowska,

23 lutego 2017 r. – kurator specjalista Jolanta Kot oraz starszy kurator zawodowy Piotr Curyło,

24 lutego 2017 r. – kurator specjalista Adriana Wach-Przybysz.

 

Jednocześnie na terenie powiatu sandomierskiego działa Punkt Interwencji Kryzysowej w Sandomierzu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sandomierzu, ul. Żydowska 6c, pokój 7; tel. 15-644-55-35 w. 21, email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Punkt Interwencji Kryzysowej w Sandomierzu udziela pomocy osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, ofiarom przemocy domowej, seksualnej itd. zgłaszającym się osobiście, skierowanym przez kuratorów sądowych, funkcjonariuszy policji, prokuratorów, pracowników socjalnych, pedagogów i inne instytucje działające na terenie miasta Sandomierza realizujące zadania zabezpieczenia społecznego.