Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Informacje arrow Skargi i wnioski
Skargi i wnioski

 

Sposób rozpatrywania skarg i wniosków dotyczących funkcjonowania Sądu Okręgowego w Kielcach oraz sądów rejonowych w okręgu regulują następujące przepisy:

 

- art. 41a – 41e ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2062 jt. ze zm.);

 

- rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 9 maja 2012 r. w sprawie skarg i wniosków dotyczących działalności sądów powszechnych (Dz. U.  z 2012 r., poz. 524).

 

 

 

Skargi i wnioski dotyczące działalności sądu można również składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć (skargi i wnioski składane w ten sposób powinny zawierać wskazanie imienia i nazwiska wnoszącego oraz jego adres do korespondencji).

 

 

 

Zasady przyjmowania interesantów przez Prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu w zakresie skarg i wniosków dotyczących pracy sądu określone zostały w Zarządzeniu Nr 3/2015 Prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu z dnia 05 lutego 2015 r. w sprawie ustalenia godzin i zasad przyjmowania interesantów przez Prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu w sprawach skarg i wniosków dotyczących pracy sądu.