Zmień rozmiar czcionki:
Strona Główna arrow Aktualności
Komunikat - E-płatności dla obywatela

 

KOMUNIKAT

 

E-płatności dla obywatela: papierowe znaki opłaty sądowej tylko do 30 czerwca 2018 r. - do pobrania tutaj

 

 

 
Sprawozdanie z wykonania planu działalności za rok 2017

 

 

Sprawozdanie z wykonania planu działalności Sądu Rejonowego w Sandomierzu za rok 2017

 

Oświadczenie o stanie kontroli zarządczej za rok 2017

 

 

 
Dzień Przeciwdziałania Alienacji Rodzicielskiej

 

W dniu 31 marca rusza ogólnopolska kampania społeczna "Mam mamę i tatę" organizowana przez ruch społeczny "Dzielny Tata", uświadamiająca wszystkich o tym, że dziecko w momencie rozstania/rozwodu rodziców nadal ma prawo do kontaktu z nimi.

     

 

 

25 kwietnia przypada Dzień Przeciwdziałania Alienacji Rodzicielskiej.

Alienacja Rodzicielska została zakwalifikowana przez Rzecznika Praw Dziecka i Ministerstwo Sprawiedliwości jako forma przemocy emocjonalnej.

Alienacja Rodzicielska to świadome lub nieświadome działania osób i instytucji doprowadzające do odizolowania jednego z rodziców od dziecka (zazwyczaj ojca). Główny rodzic traktuje dziecko jako własność, a drugi rodzic zostaje sprowadzony do roli bankomatu. Rodzic próbujący wymazać dziecku z życia drugiego rodzica wyrządza mu krzywdę i naraża go na wiele problemów psychologicznych i społecznych.

 

List otwarty Stowarzyszenia „Teraz My” – tutaj

 

   

 

   

 

 
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2018

 

KOMUNIKAT

 

Sąd Rejonowy w Sandomierzu informuje, że w związku z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.
 

W bieżącym roku obchody będą się odbywały w dniach 19-25 lutego 2018 r.

 

Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby ofiar przestępstw oraz niesienie potrzebującym skutecznej pomocy. Osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą skorzystać ze wsparcia podmiotów, które w 2018 roku świadczą pomoc materialną i niematerialną  sfinansowaną z Funduszu Sprawiedliwości - Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Lista organizacji dostępna jest na stronie www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

 

Więcej informacji w zakresie pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem można uzyskać na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl

 

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 19-23 lutego 2018 r. bezpłatnych porad będą udzielać referendarze sądowi i asystenci sędziów w siedzibie Sądu Rejonowego w Sandomierzu przy ul. Kościuszki 2a, według następującego harmonogramu:

 

Nazwisko i imię referendarza sądowego,

asystenta sędziego

Data i godzina pełnienia dyżuru

Magdalena Walczyk

– asystent sędziego

19.02.2018 r.

godz. 09:00-11:00

Marlena Miklas

– asystent sędziego

20.02.2018 r.

godz. 10:00-12:00

Monika Curyło

– referendarz sądowy

21.02.2018 r.

godz. 09:00-11:00

Magdalena Błasiak-Żwirek

– referendarz sądowy

22.02.2018 r.

godz. 09:00-11:00

Łukasz Sękul

– asystent sędziego

23.02.2018 r.

godz. 08:00-10:00

 

 

 

 

 

 

Jednocześnie na terenie powiatu sandomierskiego działa Punkt Interwencji Kryzysowej w Sandomierzu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Sandomierzu, ul. Żydowska 6c, tel. 15-832-31-60 w. 21, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Punkt Interwencji Kryzysowej w Sandomierzu udziela pomocy osobom znajdującym się w sytuacji kryzysowej, ofiarom przemocy domowej, seksualnej itd. zgłaszającym się osobiście, skierowanym przez kuratorów sądowych, funkcjonariuszy policji, prokuratorów, pracowników socjalnych, pedagogów i inne instytucje działające na terenie miasta Sandomierza realizujące zadania zabezpieczenia społecznego.

 

 

 
Plan działalności Sądu Rejonowego w Sandomierzu na rok 2018

 

 Dokumentacja
 Pobierz plik

Plan działalności Sądu Rejonowego w Sandomierzu na rok 2018  

 

 

 

 
Zarządzenie w sprawie ustalenia godzin urzędowania i przyjęć interesantów przez Biuro Podawcze

 

Zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Sandomierzu z dnia 29 grudnia 2017 r. w sprawie ustalenia godzin urzędowania i przyjęć interesantów przez Biuro Podawcze Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 01.01.2018 r.

 
Zarządzenie w sprawie ustalenia dnia wolnego

 

Zarządzenie Nr 6/2017 Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Sandomierzu z dnia 12 września 2017 r. w sprawie ustalenia dnia 10 listopada 2017 r. dniem wolnym od pracy dla pracowników Sądu Rejonowego w Sandomierzu.

 
Obchody 100-lecia Sądu Okręgowego w Kielcach

 

Obchody 100-lecia Sądu Okręgowego w Kielcach

 

 

 

 

 
Wsparcie dla rodzin z dziećmi

 

Szczegóły dotyczące pomocy państwa w wychowaniu dzieci w ramach programu "Rodzina 500+" można uzyskać pod adresem strony: http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/rodzina-500-plus/

 
Zarządzenie w sprawie ustalenia dnia wolnego
Zarządzenie Prezesa i Dyrektora Sądu Rejonowego w Sandomierzu z dnia 27 lipca 2017 r ., dzień 14 sierpnia 2017 r. został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników Sądu Rejonowego w Sandomierzu z jednoczesnym obowiązkiem odpracowania w dniu 19 sierpnia 2017 r.
 
23 maja 2017 r. - Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

 

23 maja 2017 r. - Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Ma on upamiętniać rocznicę śmierci sędziego śledczego Giovanniego Falcone, jego żony oraz ochraniających ich funkcjonariuszy policji, zamordowanych 23 maja 1992 r. przez sycylijską mafię.

 

Symboliczną formą uczczenia tego Dnia będzie przypięcie do stroju fioletowych wstążeczek.

 

Oficjalny plakat: